Bundle Haber Uygulamasını Kullanıyormusunuz ?
33.33
28.57
38.09
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Bundle Haber Uygulamasını Kullanıyormusunuz ?
Toplam 21 Oy Kullanıldı
Perşembe, 14 Aralık 2017
.
.
Yazar: Berna ARUZ
Berna ARUZ

Kurban Bayramına Çıkmadan Dikkat!

Yaklaşan 10 günlük büyük bir tatil işten sıkılan, bunalan ve dinlenerek nefes almak isteyen kişiler için oldukça büyük bir fırsat.

Özellikle yaz ayının son demlerini yaşadığımız bu günlerde 10 günlük bir tatil tatilcilerin de yüzünü güldürüyor. Ancak tatile çıkarken dikkat edilmesi gereken önemli konular var. Her şeyden önce bu tatilden birçok kişinin yararlanmak isteyeceği tatillerini memleketinde ya da bir sayfiye yerinde geçirmek isteyecek kişilerin sayısının fazla olacağından tatil öncesinde haliyle o meşhur trafik yine gündeme gelecek. Bu nedenle tatile özel araçları ile çıkacak olan tatilcilerin araçlarının bakımlarını yaptırmadan yollara düşmemesi önerilir.

Otel ve Tatil Tesisleri için Rezervasyon

Çok kişinin tatile çıkacağı ve 10 günlük bu uzun tatili farklı bir yerde ya da tatil yöresinde geçirmek isteyeceği düşünüldüğünde otele ve tatil tesislerinin doluluk oranlarının % 100'e ulaşma ihtimali oldukça yüksek. Bu nedenle "hele bir gidelim illa kalacak bir yer buluruz" düşüncesinde olunduğunda açıkta kalma durumu da ihtimaller arasında yer alabilir. Bu nedenle bu uzun süreli tatile çıkmadan önce gidilecek olan yerdeki otellerden rezervasyon yaptırılması tatilin istenildiği gibi geçmesini sağlayacağı aşikar bir durumdur.

Tatil Dönüşüne Dikkat

Tatilin son ermesinden bir ya da iki gün önce tatilin ilk gününde olduğu gibi yollar kalabalık ve trafik çilesi tavan yapmış olacağından özellikle araç kullanan tatilcilerin çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Haber Yazılımı

- Hokkasoft