Bundle Haber Uygulamasını Kullanıyormusunuz ?
33.33
28.57
38.09
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Bundle Haber Uygulamasını Kullanıyormusunuz ?
Toplam 21 Oy Kullanıldı
Perşembe, 14 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
SİYASET

Bahçeli: Barzani bağımsızlık oyununa devam ederse çok kötü sonuçlar olacaktır

IKBY'deki referanduma tepki gösteren Devlet Bahçeli "Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek,...

507 Toplam Gösterim
Bahçeli: Barzani bağımsızlık oyununa devam ederse çok kötü sonuçlar olacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi açılışında konuştu. Bahçeli, "Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır" diye konuştu. 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

Beynelmilel hukukla bağdaşmayan bu alçakça eyleme cüret edenler ayrılma projelerine hizmet etmektedir. Yalnızca Irak'ın değil, tüm bölgenin kargaşaya sürüklenmesini sağlamaktadır. Bölgede yaşanan kargaşası fırsata çevirerek Türk yurtlarına çöreklenmek isteyen Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır. 

Irak'ta Türkmen kardeşlerimiz üzerinde baskı oluşturanlar hıyanet içindedir. Türkmen kardeşlerimiz katiyen yalnız değildir. Gözümüz karadır, kararımız nettir, duruşumuz nettir. Irak'ın son derece hassas hale gelen toplumsal yapısına ilave olarak bir de referandum uydurma sebebi ile bölücülüğü körüklemek önüne geçilmesi zor yerel koşulları doğuracaktır. Asal emeli 4 parçalı Kürdistan'ı oluşturmaktır. Vaziyet bu kadar açık ve netken ikilemli izahlara aldanacak değiliz. Arka tasarıda Barzani'nin sırtını sıvazlayıp PKK/PYD'nin önünü açıp olanaklarını artırmanın hesabını yapıyorlar. 

Terör örgütleri ile aleni işbirliği yapılmakta, bir başka terör örgütü yasal gösterilmeye çalışılmaktadır. Biz kimlerin neyi amaçladığını gayet iyi biliyoruz. Hedefteki ana ülke Türkiye'dir. Türk milletinin gücü bunların alayına yetecektir, yeter ki bir olalım. Devlet milleti ile el ele vererek bütün meselelerin üstesinden kesinlikle gelecektir. Önemli olan devletle ulus arasındaki güveni en üst düzeyde tutmayı muvaffak olmaktır. 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft